Yeni Polo

Bugüne kadarki en geniş Polo.

Yeni Polo büyüdü, değişti ve yepyeni bir görünüm kazandı. Üzerinde yükseldiği, Volkswagen’in Modüler Platform Yönetimi (MQB) sayesinde bir önceki jenerasona göre 94 mm uzayan aks mesafesi, ona yalnızca dinamik bir görünüm kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda iç konfor alanının genişlemesini ve bagaj hacminin 71 lt daha genişleyerek tam 351 lt.’ye ulaşmasını sağlıyor. Şimdi onunla çıktığınız yolculuklardan daha büyük keyif alacaksınız.

Alışılagelmişin dışında, farklı…

Bir otomobili diğerlerinden daha etkileyici kılan en önemli faktör karakteridir. Yeni Polo size, diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi otomobilinize de kazandırabilme imkânı sunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan 3 farklı dekor seçeneğiyle aracınızın içini Tropik Turuncu, Resif Mavi ya da İpek Gümüş ile renklendirebilirsiniz. 14 farklı dış renk seçeneği ve etkileyici jantlarıyla kendi Yeni Polo’nuzu oluşturun. Çünkü Yeni Polo; Olması gerektiği gibi değil, olmasını istediğiniz gibi…

Sınıfının üzerinde teknolojiler.

Yeni Polo, sizi çok şaşırtacak. Bugüne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görmeye alışık olduğunuz pek çok yenilikçi kumanda arabirimi, Yeni Polo’da isteğe bağlı olarak alınabiliyor. 10.25” genişliğindeki yeni nesil Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” Volkswagen’de ilk defa Yeni Polo ile sunuluyor. Yenilenen arayüz tasarımlarıyla temel sürüş bilgilerinin yanısıra bilgi-eğlence sistemi ekranında görüntülenen telefon rehberi, albüm kapağı, radyo istasyonu bilgilerini ve çok daha fazlasını kolayca takip etmenizi sağlıyor.

Kişiselleştirilmiş Ön Konsol

Yeni Polo’nuz sizin karakterinize göre şekilleniyor. 14 farklı dış renk seçeneği arasından belirlediğiniz Yeni Polo’nuzun içinde de size özel dokunuşlar olacak. Donanım seviyelerine göre standart olarak sunulan dekorlara ek, opsiyonel olarak Tropik Turuncu, Resif Mavi ve İpek Gümüş gibi zevkinize göre tercih edebileceğiniz seçenekleriniz de var.

Jant Seçenekleri

Sakin, enerjik ya da heyecan verici… Yeni Polo, hakkınızda birçok ipucu verecek. 15” ile 17” arasında değişen jant seçeneklerinden sizin için en uygun olanı da belirleyebilirsiniz. Alüminyum alaşımı sayesinde hem hafif hem de güçlü bu özel jantlar ile gözlerin üzerinizde olmasına hazır mısınız?

LED Farlar

LED farlar, her koşulda kusursuz bir görüş imkânı sağlarken aynı zamanda aracınıza etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Uzun ömrünün yanısıra düşük elektrik tüketimiyle de dikkatleri çekiyor. Karşıdan gelen araç trafiğinde göz almayan ama bir o kadar da göz alıcı olan LED farlar, Yeni Polo ile isteğe bağlı olarak sunuluyor.

LED Stop Lambaları

Hem tasarım hem tasarruf… Yeni Polo, Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan LED stop lambalarıyla arkasından bakan meraklı gözlere etkileyici bir ışık oyunu sunuyor. Düşük elektrik tüketimi ve uzun ömrüyle tasarrufu, daha sportif ve etkileyici görüntüsüyle tasarımı buluşturuyor.

Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”

Yeni Polo’da keşfedilmeyi bekleyen çok şey var. Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde isteğe bağlı olarak sunulan Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display” ile sınıfında bir ilke imza atıyor. Üstelik bu dijital gösterge paneliyle yolculuklarınız boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgiler gözünüzün önünde olacak.

Panoramik Açılır Cam Tavan

Yolculuklarınızda size gökyüzü de eşlik edecek. Yeni Polo’da opsiyonel olarak sunulan panoramik açılır cam tavan, aracınıza hem daha dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor hem de daha aydınlık bir iç mekân sağlıyor. İster kapalı olarak kullanın, ister aralık bırakın, dilerseniz de kademeli olarak açarak rüzgârı içeri davet edin.

Start/Stop Sistemi

Trafikte durduğunuz her an aracınız çalışmaya devam ediyorsa gereksiz yakıt tüketiyorsunuz demektir. Yeni Polo’nun tüm donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan Start/Stop sistemi manuel şanzımanlı araçlarda araç durdurulup, ayak debriyajdan çekildiğinde, otomatik şanzımanlı araçlarda ise araç durur pozisyona getirildikten sonra sürücünün ayağı frene basıldığı süre boyunca devreye girerek motoru geçici olarak durduruyor.

Composition Media

Aracınızın içinde 8” büyüklüğünde (20,3cm) bir ekran hayal edin. Hem MP3 hem de WMA dosyalarını kusursuz bir sesle oynatabilen 6 hoparlör… Üzerine bir de bluetooth ekleyin. USB bağlantısını da unutmayın. İyisi mi, Yeni Polo’da Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan Composition Media bilgi ve eğlence sistemini daha yakından inceleyin.

Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima “Klimatronik”

Biraz sıcak mı oldu? Yok yok, üşüdünüz mü? Özellikle aracınızın içinde size eşlik eden yol arkadaşlarınız varsa dilediğiniz ısı ayarını yapmakta biraz zorlanabilirsiniz. Yeni Polo’da ilk defa Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan çift bölgeli klimatronik ile aracınızın içerisindeki ideal sıcaklığı hem otomatik olarak dengeleyebilir hem de tamamen kendinize göre belirleyebilirsiniz. İkinci bölge içinse bırakın arkadaşınız karar versin.

Yorgunluk Tespit Sistemi “Fatique Detection”

Yorgunluğun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Yeni Polo’da tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan Yorgunluk Tespit Sistemi, 65 km/h ve daha yüksek hızlarda direksiyon üzerine konumlandırılan sensörler yardımıyla sürekli olarak sürüş tutumunuzu değerlendirir ve sürüş elverişliliğiniz hakkında çıkarımlar yapar. Farklı bir tutum algıladığında, yolculuğa ara vermeniz gerektiğini hem çok fonksiyonlu gösterge üzerinde görsel olarak belirtirken hem de sesli olarak sizi uyarır.

Yeni Polo Donanım