Tiguan

Her görüşte aşk...

İster şehrin en kalabalık caddesinde, ister arazide... Tiguan, çarpıcı tasarımıyla nerede olursa olsun tüm bakışları üzerlerine çekecek güçte bir karaktere sahip.

Çizgiler, sadece iki nokta arasındaki en kısa mesafe değildir. Bazen fark edilmesini sağlamak, vurgulamak için de bir şeylerin altını çizmek gerekebilir. Örneğin Tiguan'ın arka kısımdan ön kapıların bitimine kadar uzanan yüksek ve derin omuz çizgisi gibi... Aynı derin çizgileri barındıran ve dik konumlandırılan ön bölüm, bir arazi aracında olması gerektiği gibi siyah ve yüksek dirençli kompozit çıtalarla sarılı çamurluklar ve çarpıcı yan çizgilerin tamamı, Tiguan'a dinamik bir görünüm kazandırıyor.

Konfor içinde, macera dışında...

Ergonomik bir şekilde tasarlanmış şık iç mekânın tam ortasında sürücü odaklı orta konsol yer alıyor. Hafifçe sürücüye dönük olarak tasarlanmış bu bölümdeki klima kumanda ünitesinin ve bilgi ve eğlence sisteminin sunduğu birçok özellik, bu yeni tasarım sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Tiguan'da tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan, 3 Bölgeli Tam Otomatik Klima "Klimatronik", sürücü ve ön yolcu ile arka koltuk sıcaklıklarının birbirinden bağımsız olarak ayarlanmasını sağlayarak eşsiz bir konfor sunuyor.

Göz almayan, göz alıcı teknolojiler...

Tiguan, gündüz olduğu kadar geceleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan dinamik viraj aydınlatma özelliğine sahip LED "Mid" farlar yolu en iyi şekilde aydınlatıyor, uzun gece yolculuklarında bile gözlerinizi yormadan mükemmel bir görüş sağlıyor. Yüke ve hıza duyarlı olarak otomatik olarak ayarlanan aydınlatma alanı sayesinde de sürücünün görüşü, her koşulda en yüksek seviyede korunuyor. Bu farların öne çıkan bir diğer özelliğiyse düşük elektrik tüketimleri ve neredeyse aracın kendisi kadar uzun kullanım ömürleri.

Tiguan Donanım

Tiguan Teknik

Fiyatları

/
Donanım Seçin         
24 Eylül 2018 / 2018 Model Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Euro 6 Fiyat Listesi (*1-2-3)
Model (*4) Donanım Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (TL) (*1-2-3-8) Seçin         
Tiguan 1.4 TSI 125 PS Manuel Trendline 187.300,00 TL
Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Trendline 235.100,00 TL
Tiguan 1.4 TSI 125 PS Manuel Comfortline 205.000,00 TL
Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Comfortline 254.700,00 TL
Tiguan 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Highline 280.900,00 TL
Tiguan 1.6 TDI SCR 115 PS Manuel Trendline 228.800,00 TL
Tiguan 1.6 TDI SCR 115 PS Manuel Comfortline 248.300,00 TL
Tiguan 1.6 TDI SCR 115 PS Manuel Highline 275.000,00 TL
Tiguan 2.0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG Comfortline 339.100,00 TL
Tiguan 2.0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG Highline 372.300,00 TL
Volkswagen Binek Araç Tavsiye Edilen Aksesuar Vergiler Hariç Net Fiyat Listesi Net Fiyat (TL)
Metalik Renk(*3-5) 2.240,00 TL
Panoramik Açılır Cam Tavan(*3-5) 5.730,00 TL

* 1- Doğuş Otomotiv üretim, ithalat gibi nedenlere bağlı olarak aracın model, standart ve opsiyonel aksesuarlarında, teknik özelliklerinde ve fiyatlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

* 2- Tavsiye edilen bu anahtar teslim fiyat listesi yenisi yayınlanana kadar geçerlidir. Listede belirtilen araçlar stoklarla sınırlıdır. Kesin sipariş verilmesi halinde ifa tarihinde yürürlükte olacak tavsiye edilen fiyat listesindeki fiyatlar geçerli olacaktır. Bu nedenle, aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı değişebilecektir.

* 3- a) Burada belirtilen fiyatlar, standart donanımlı araçlara ait olup, opsiyonel ekipmanlar ayrıca fiyatlandırılır. b) Oryx beyazı renk seçeneği opsiyonel olup tavsiye edilen net fiyatı 5.450 TL'dir. c) Bu maddede belirtilen (a) ve (b) seçeneklerinin geçerli olduğu durumlarda, 25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/9542 sayılı “Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar” uyarınca aracın Özel Tüketim Vergisi matrahı ve vergi oranı ile 05 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7061 sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” uyarınca MTV tutarı değişebilecektir. Her iki vergi türü nedeniyle oluşabilecek fiyat farkı müşteri tarafından karşılanacaktır. ÖTV ve MTV’deki bu farklar aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

* 4- Menşei: Almanya

* 5- Araca ilişkin her türlü vergi (ÖTV, KDV, MTV vb.), trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedelleri; resmi tarife değişikliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğinden, bu değişikliklerden kaynaklanabilecek fiyat farkı / farkları müşteri tarafından karşılanacaktır. Tavsiye edilen anahtar teslim fiyat listesinde belirtilen: A- ÖTV oranları; a) aracın ithalatı aşamasında döviz kurundaki değişiklikler sebebi ile KDV matrahı baz alınarak hesaplandığından, b) 25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/9542 sayılı “Bazı Mal ve Hizmetlere Uygulanan Katma Değer Vergisi Oranları ile Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Karar” uyarınca aracın motor silindir hacmi ve ÖTV matrahına göre değişebileceğinden, B- MTV tutarları ise; a) aracın ithalatı aşamasında döviz kurundaki değişiklikler sebebi ile KDV matrahı baz alınarak hesaplandığından, b) 05 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7061 sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” uyarınca aracın motor silindir hacmi ve taşıt değerine göre değişebileceğinden, her iki vergi türü nedeniyle oluşabilecek fiyat farkı müşteri tarafından karşılanacaktır. ÖTV ve MTV’deki bu farklar aracın tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına yansıtılacaktır.

* 6- Trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedelleri plaka bedeli, ruhsat bedeli, ruhsat tescil bedeli ve damga vergisinden ibaret olup, bu bedeller müşteriye aittir.

* 7- Trafik tescil ve ruhsat işlemleri müşteri tarafından veya müşterinin talebi halinde müşteriye vekaleten yetkili satıcı veya yetkili satıcının yetkilendireceği üçüncü şahıslar tarafından yapılabilmektedir. Müşterinin trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmetinin yetkili satıcı veya yetkili satıcının yetkilendireceği üçüncü şahıslar tarafından yapılmasını istemesi halinde, hizmet bedeli yetkili satıcı ile müşteri arasında belirlenir. Bu nedenle, trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmet bedeli yetkili satıcıdan yetkili satıcıya değişkenlik gösterebilir.

* 8- Trafik sigorta poliçe bedeli yukarıda belirtilmiş olan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatına dahil olmayıp, bu bedel müşteri tarafından ayrıca ödenecektir.